بایگانی موضوعی: نمايندگي ها

مرداد ۲۶ ۱۳۹۲

برگزاری کلاس آموزشی ترویجی سویا توسط نمایندگی خوزستان

(( ‍‍‍‍‍پیرو برنامه ریزی جهت توسعه کشت دانه روغنی سویا در استان خوزستان در مورخ ۲۳/۵/۹۲ یک جلسه کلاس آموزشی ترویجی در محل مرکز خدمات جهادکشاورزی خلف مسلم شهرستان شوش دانیال با همکاری مدیریت جهادکشاورزی شهرستان با حضور ۴۸ نفر از زارعین برگزار گردید .دراین کلاس کارشناس نمایندگی بیرامون کاشت و داشت سویا و لزوم استفاده از ریزمغذی ها و مبارزه با علف های هرز مطالبی بیان نمود که مورد استقبال و توجه شرکت کنندگان در کلاس قرار گرفت./))

DSC05959 DSC05969
Picture1 Picture

Permanent link to this article: http://www.ordc.ir/?p=1832

تیر ۲۳ ۱۳۹۲

میهمان نوازی معبود…

آرام آرام کوچه پس کوچه های شهر بوی مهربانی می گیرد و صدای ملائکی که درهای بهشت را روی مان می گشایند، به گوش جان می رسد.
گوش های شهر، آماده شنیدن مناجات های سحری عاشقانی می شود که نجوای” اللهم رب الشهر الرمضان ” را سر می دهند.
صدای بال های ملائکی می آید که عطر یاس و اطلسی را در فضای شهر می پراکنند و آمدن بهترن ماه خدا را نوید می دهند همان ماهی که روزها و شبهایش برترین است و سحرهایش بهترین بهانه برای آسمانی شدن.
همان ماهی که حامل نزول پیام معشوق است. این کلام راستین همیشه استوار.
نرم نرمک دلها باید یاد بگیرند تا جز برای معشوق نتپند…
چشمها باید بیاموزند جز به سمت روشنای ملکوت ننگرند و جز عظمت معبود نبینند و جز از آستان رفیع او چشمداشتی نداشته باشند.
گوشها باید روزه باشند تا فراگیرند نجوایی جز نجوای دوست نشنوند.
و لبها باید زمزمه گری را بیاموزند تا زیارتگاه فرشتگان باشند.
و قلبها، این خانه های آسمانی، در کنار همه اعضا و جوارح باید روزه دار حریم حرم جان باشند تا پالایشی عمیق از جنس نور و ملکوت را تجربه کنند و لایق میهمانی این ماه عظیم شوند.
و محل هبوط ملائک. تا بتوانند به منزلت برسند… به قدر… تا درک کنند شبی به وسعت قدر را. تا تقدیری رقم بخورد برایشان در سایه بندگی معبود بی همتا برای یکسال.

طلوع سپیده دلدادگی تان مبارک.

هوشنگ شادینو

364729_987 364733_601 364735_825 364740_976364728_111

364750_177

Permanent link to this article: http://www.ordc.ir/?p=1746

مهر ۰۲ ۱۳۹۱

. کارگروه هماهنگی سال زراعی جدید نمایندگی مازندران تشکیل شد

بمنظور هماهنگی و برنامه ریزی سال زراعی جدید گردهمائی یک روزه با حضورحاج آقای نادری قائم مقام محترم شرکت وکلیه پرسنل شرکت در استان مازندران برگزار شد. در این نشست با بررسی نقاط ضغف وقوت نمایندگی جهت بهبود شرایط درسال زراعی جدید تصمیماتی با حضور کارشناسان شرکت اتخاذ گردید .

در پایان جلسه در گرامی داشتی از همکاران منفک شده از مجموعه تقدیر ئشکر به عمل آمد .

Permanent link to this article: http://www.ordc.ir/?p=1135

مهر ۰۱ ۱۳۹۱

معرفی مهندس معطوفی به عنوان رییس نمایندگی گلستان

طی حکمی از سوی ایوب فصاحت مهندس سیف الله معطوفی به سمت رییس نمایندگی گلستان شرکت منصوب شد. در حکم صادره از سوی مدیریت عامل  خطاب به رییس نمایندگی گلستان آمده است: ” امید است با استعانت از درگاه ایزد قادر متعال ضمن موفقیت در انجام امور محوله ، با تلاش وجدیت مضاعف نسبت به ارتقا سطح کمی وکیفی فعالیت های شرکت در گستره جغرافیایی نمایندگی مورد تصدی اقدام نمایید.”

شایان ذکر است مهندس معطوفی در خردادماه به عنوان سرپرست نمایندگی  گلستان معرفی شده بود .

Permanent link to this article: http://www.ordc.ir/?p=905

شهریور ۱۲ ۱۳۹۱

اهم اقدامات انجام شده نمایندگی فارس از ابتدای سال زراعی ۹۰

۱-    تامین ۴۴,۰۰۷ کیلوگرم انواع بذور کلزا جهت کشت  وهمچنین توزیع ۳۴,۰۷۹ کیلوگرم از بذور فوق در ۲۱ نقطه از مراکز تولید مناطق تحت پوشش در سال زراعی ۹۰ .

۲-    تامین و اختصاص ۱,۸۲۳,۲۵۶,۰۰۰ ریال اعتبارمدت دار برای فروش بذور کلزا .

۳-    اختصاص ۴۴۸,۵۰۸,۰۰۰ ریال کمک به صورت فروش نسیه به تعاونی های تولید وشرکت های مشاوره ای کشاورزی در طول سال زراعی ۹۰ .

۴-    بکارگیری ۲۱ تعاونی ۵شرکت مشاوره ای کشاورزی ۳ شرکت خصوصی و۱۳ نفر کارشناس حقیقی جهت توزیع بذر,جمع آوری وخرید ارسال دانه کلزا .

۵-    تامین وارسال ۲۲,۷۱۴ کیلوگرم بذر گلرنگ برای سایر نمایندگی ها شرکت .

۶-    پروسس ۱۳,۳۲۰ کیلوگرم بذر کلرنگ وارسال مجدد آن  به سایر استانها.

۷-    تامین وتوزیع ۹,۵۳۵ کیلوگرم بذور هیبرید خارجی وداخلی جهت استان فارس وسایر استانها شمالی .

۸-    توزیع ۱,۶۸۲,۶۵۰ کیلوگرم انواع کود شیمیای یارانه دار  در بین کشاورزان مناطق تحت پوشش

۹-    خرید ۱,۸۶۱,۱۵۷ کیلوگرم دانه کلزا بصورت نقدی و ارسال آن به ۵ کارخانه روغن کشی در کشور .

سایر خدمات :

۱-    تامین بخش مهمی از بذور دانه های روغنی وذرت  مورد نیاز محققین  دانشگاه ها ،مراکز تحقیقاتی وسازمانهای کشاورزی  در مناطق تحت پوشش

۲-    توزیع بیش از  ۴۰ تن بذر گندم  در بین زارعین

۳-    توزیع بیش از ۴۰ تن بذر جو  در بین زارعین

۴-    توزیع ۳۵۷۶ کیلوگرم انواع بذر ذرت وارداتی  جهت کمک به در تناوب قراردادن ذرت با کلزا در مناطق مستعد کشت .

 و…

Permanent link to this article: http://www.ordc.ir/?p=1100

خرداد ۱۷ ۱۳۹۱

برداشت ۳۰ هزار تن محصول کلزا از مزارع اردبیل

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از برداشت بیش از ۳۰ هزار تن دانه روغنی کلزا در سطح استان خبر داد.

 به گزارش خبرنگار ایسنا، خلیل نیشکاد امروز چهارشنبه در بازدید از مزارع کلزای اردبیل دشت مغان با اشاره به اینکه در سال زراعی جاری بیش از ۱۳۰ هزار هکتار از اراضی استان اردبیل زیر کشت دانه‌های روغنی کلزا رفته است، افزود: امسال با توجه به افزایش سطح زیر کشت و شرایط جوی مناسب نسبت به سال گذشته تولید این محصول۳۰ درصد افزایش می‌یابد.

 نیکشاد از آغاز برداشت دانه روغنی کلزا از مزارع استان از هفته گذشته خبر داد و افزود: در سال زراعی گذشته ۲۴ هزار تن کلزا از مزارع استان برداشت شد. وی از افزایش ۵۰درصدی میزان زیر کشت این محصول در سال زراعی جاری در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

 نیکشاد از توزیع ۱۳۰ هزار تن بذر گواهی شده و هزار و ۶۵۰ تن کودشیمیایی با هدف حمایت از کشاورزان در بین کلزاکاران استان خبر داد.

Permanent link to this article: http://www.ordc.ir/?p=927

دی ۰۳ ۱۳۹۰

۱۸هزار هکتار از اراضی مازندران زیر کشت کلزا می رود

ساری – مدیر شرکت توسعه کشت دانه های روغنی مازندران گفت : این شرکت در سال جاری برای ۱۷هزار و ۶۱۲ هکتار از اراضی استان قرارداد کشت دانه روغنی کلزا امضا کرده است

“ولی الله نوروزی” روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تعداد کشاورزان طرف قرارداد با این شرکت را ۱۲ هزار و ۸۰۰ نفر ذکر کرد.

وی گفت : برای حمایت از کشت دانه های روغنی ۱۲۰ هزار و ۸۷۰ کیلو گرم بذر کلزا بین کشاورزان استان توزیع شده است.

او توزیع یکهزار و ۳۵۷ تن کود اوره ، ۷۵۸ تن کود فسفات ، ۴۰۰ تن سولفات پتاسیم و ۴۷۵ تن کود گوگرد بین کشاورزان کلزا کار را از دیگر اقدامات شرکت توسعه دانه های روغنی استان عنوان کرد.

نوروزی با بیان اینکه به دلیل شرایط نامناسب جوی سطح پیش بینی و برنامه ریزی شده قرارداد کشت کلزا امسال کاهش یافته است ، گفت : به منظور تشویق کشاورزان ، پنج دوره کارگاه آموزشی زراعت کلزا برگزار شد و پنج دوره نیز در دستور کار قرار دارد.

وی از آمادگی شرکت توسعه دانه های روغنی برای توزیع کود شیمایی سرک بین کشاورزان کلزا کار مازندران خبر داد.

مدیر شرکت توسعه کشت دانه های روغنی مازندران با بیان اینکه این استان با سطح زیر کشت حدود ۳۵ هزار هکتار کلزا و سویا بیشترین اراضی تولید دانه های روغنی را در کشور دارد ، گفت : پیش بینی می شود امسال حدود ۵۷ هزار تن انواع سویا و کلزا از اراضی زیر کشت استان برداشت شود.

مازندران ۴۶۰ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد که ۲۴۰ هزار هکتار آن اراضی شالیزاری است و کشت دانه های روغنی کلزا و سویا به عنوان کشت دوم در این اراضی انجام می شود.

Permanent link to this article: http://www.ordc.ir/?p=786

آذر ۲۶ ۱۳۹۰

کارخانجات روغن کشی در پارس آباد احداث می شود

استاندار اردبیل از راه اندازی کارخانجات روغن کشی با مشارکت مجتمع اقتصادی کوثر در شهرستان پارس آباد استان اردبیل طی آینده ای نزدیک خبر داد.

سید حسین صابری عصر پنجشنبه در جلسه با مدیران دستگاه های اجرایی و سرمایه گذاران بخش خصوصی اظهار داشت: در صورت تأمین زمین از محل منابع ملی و تحویل آن به شرکت توسعه کشت دانه های روغنی برای ایجاد مزرعه نمونه، عملیات اجرایی این طرح آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد: با پیگیریها و رایزنیهای صورت گرفته مقرر شده زمین مورد نیاز کارخانجات از اراضی ملی و یا نواحی و شهرکهای صنعتی مغان تأمین و تحویل شود.

به گفته استاندار اردبیل مجوز احداث این کارخانه احداث سیلوهای مرتبط از طریق سازمان صنعت و معدن و تجارت استان اخذ و به استانداری تحویل داده خواهد شد.

اردبیل قطب تولید دانه های روغنی کشور است

وی با بیان اینکه استان اردبیل به عنوان یکی از سه قطب برتر کشور در زمینه تولید دانه های روغنی نظیر سویا ، کلزا و پنبه دانه است، ابراز داشت: سطح کشت و بهره وری دانه های روغنی نظیر سویا و کلزا با احداث کارخانجات روغن کشی و فرآوری دانه های روغنی ارتقا می یابد.

صابری از دستگاه های اجرایی خواست نیازهای اولیه احداث کارخانجات از جمله آب، برق و گاز را طی چهار ماه تأمین و تحویل دهند، یادآور شد: همچنین دستگاه های مرتبط شرکت مجری را برای اخذ تسهیلات از صندوق مهر امام رضا (ع) پس از برآورد و ارائه طرح معرفی کنند.

وی با بیان اینکه در صورت راه اندازی این کارخانه تا سقف ۶۰ تن محصولات کشاورزان خریداری می شود، تصریح کرد: شرکت توسعه کشت دانه های روغنی و شرکت فرآوری سبوس کندوج در خصوص تهیه و توزیع بذر اصلاح شده و مشاوره فنی و تخصصی اقدامات لازم را انجام و تمام نیازهای کشاورزان را تأمین کند.

Permanent link to this article: http://www.ordc.ir/?p=779

آبان ۰۹ ۱۳۹۰

کلاسهای ترویجی کشت کلزا

با همکاری مهندسان شرکت توسعه کشت دانه های روغنی و ادارات جهاد کشاورزی شهرستانها، ۶ کلاس آموزشی و ترویجی در استانهای لرستان، خوزستان و ایلام برگزار گردید.

کیوان فرهنگ آسا- رییس نمایندگی لرستان-خوزستان شرکت- با اشاره به این مطلب گفت: بمنظور آشنایی هرچه بیشتر کشاورزان با مسائل فنی کاشت کلزا در شهرستانهای خرم آباد و الشتر از استان لرستان، دهلران، آبدانان خوزستان و مورموری ایلام، کلاسهای آموزشی و ترویجی کاشت کلزا تشکیل شد و در نظر داریم که در مراحل داشت و پیش از برداشت نیز دوره های مشابهی برای کشاورزان این استانها برگزار نماییم.

Permanent link to this article: http://www.ordc.ir/?p=692

مهر ۰۵ ۱۳۹۰

برگزاری کلاسهای آموزشی و ترویجی در استان مازندران

کلاسهای آموزشی و ترویجی کاشت کلزا با حضور کشاورزان و نمایندگان مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستانها در سطح ۵ منطقه نمایندگی مازندران برگزار گردید.

مهندس ولی الله نوروزی- رییس نمایندگی شرکت توسعه کشت دانه های روغنی در استان مازندران- با اعلام این مطلب افزود: بیش از ۱۰۰ تن از کشاورزان مناطق ساری، نکا، بهشهر، آمل و جویبار در مرحله اول کلاسها اموزشی ترویجی شرکت، حضور یافته و مدرسان و مسئولین مناطق ضمن بیان اهمیت تفاهمنامه فی مابین شرکت توسعه کشت و وزرات جهاد کشاورزی، مباحثی در خصوص کاشت کلزا، میزان نهاده های تحویلی و بازرگانی محصول یاد شده را به شرکت کنندگان در این دوره ها آموزش دادند.

Permanent link to this article: http://www.ordc.ir/?p=679

صفحه 1 از 512345