«

»

دی ۰۶ ۱۳۸۹

Print this نوشته

قیمت های جدید خرید تضمینی دانه های روغنی اعلام شد

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهادکشاورزی از افزایش ۳۰۰ ریالی قیمت خرید تضمینی هر کیلو گندم در سال زراعی ۹۰-۸۹ خبر داد.
به گزارش ایلنا، محمدعلی نیکبخت گفت: قیمت خرید تضمینی محصولات استراتژیک پس از بررسی در کمیته‌های تخصصی وزارتخانه و با توجه به هزینه‌های تولید تعیین و به دولت ارسال وتصویب شده که در اسرع وقت، مصوبه آن به منظور اطلاع کشاورزان و تولیدکنندگان اعلام خواهدشد.
وی قیمت خریدتضمینی هر کیلوگندم در سال زراعی جاری را ۳۶۰۰ ریال عنوان کرد.
نیکبخت قیمت خرید هر کیلوگندم دروم که مصرف صنعتی دارد برای سال ۹۰-۸۹ را ۳۸۰۰ ریال اعلام کرد واظهار داشت: قیمت خرید تضمینی گندم دروم در سال زراعی گذشته ۳۵۰۰ ریال بوده است.
وی با بیان این که قیمت خرید تضمینی جو نیز افزایش داشته است، گفت: در سال زراعی جاری قیمت خرید تضمینی هر کیلو جو ۲۹۰۰ ریال در نظر گرفته شده و این قیمت در سال زراعی گذشته بابت هر کیلو جو ۲۶۰۰ ریال بوده است.
معاون برنامه ریزی و اقتصادی، قیمت خرید تضمینی هر کیلو ذرت دانه‌ای را نیز۳۰۰۰ ریال و چغندرقند با عیار ۱۶ را ۹۰۰ ریال، دانه کلزا ۶۵۰۰ ریال، گلرنگ ۶۰۰۰ ریال و دانه سویا را ۵۷۰۰ ریال اعلام کرد.
وی افزود: کشاورزان هیچ دغدغه‌ای برای فروش محصولات استراتژیک نخواهند داشت و خرید تضمینی گندم نیز در نخستین ماه برداشت آغاز خواهدشد.

درباره‌ی نویسنده

admin

Permanent link to this article: http://www.ordc.ir/?p=425

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ نُه = یازده