مدیر تعاون روستایی استان سمنان روز سه‌شنبه ابراز داشتند:

۱۰۰ درصد مطالبات خرید دانه آفتابگردان کشاورزان میامی پرداخت شد

نوع مطلب: آفتابگردان

احسان عباسپور روز سه‌شنبه ابراز داشت: ۵۱۰ تن دانه روغنی آفتابگردان از ۳۸۵ نفر از کشاورزان مزرعه‌های منطقه کالپوش میامی به صورت تضمینی خریداری شد.
وی ادامه داد: ابتدای برداشت، دانه‌های روغنی آفتابگردان با قیمت ۳۷ تا ۳۸ هزار ریال از کشاورزان خریداری می‌شد که به دلیل بالاتربودن خرید از قیمت تضمینی، کشاورزان محصولات خود را به واحدهای تولیدی فروختند و بعد از مدت زمانی قیمت فروش کاهش یافت که تعاون روستایی برای جلوگیری از خسارت کشاورزان خرید تضمینی انجام داد.
عباسپور تصریح کرد: دانه روغنی آفتابگردان از کشاورزان به ازای هر یک کیلوگرم ۳۰ هزار و ۱۰۰ ریال تضمینی خریداری شد و این خرید تا سی‌ام دی امسال ادامه داشت.
وی اضافه کرد: دانه روغنی آفتابگردان به صورت خرید تضمینی به وسیله مجموعه شرکت‌های تعاونی استان به مباشرت از اداره غله خریداری شده و به مراکز روغن‌کشی حمل شده است.
وی یادآور شد: ۴۸۰ تن از دانه‌های روغنی آفتابگردان خریدتضمینی شده به سه کارخانه روغن کشی در داخل و خارج از استان سمنان ارسال شد.
مدیر تعاون روستایی استان سمنان بیان کرد: کشت دانه روغنی آفتابگردان منحصر به منطقه کالپوش میامی است و در مناطق دیگر به صورت انبوه کشت نمی‌شود.
۱۰۸ تعاونی و اتحادیه در چهار گروه تولیدی، روستایی، زنان و کشاورزی در استان سمنان فعال است.
از مزارع آفتابگردان کالپوش استان سمنان واقع در شهرستان میامی، در سال گذشته ۸۸۷ تن دانه روغنی آفتابگردان برداشت شد.
امسال ۲هزار و ۶۹۸ هکتار از زمین های کشاورزی منطقه کالپوش میامی به کشت دانه روغنی آفتابگردان اختصاص یافت که پیش‌بینی می‌شود یک هزار و ۵۰۰ تن محصول برداشت شود.
از مجموع زمین های زیر کشت آفتابگردان ۲ هزار و ۵۷۳ هکتار به صورت دیم و ۱۲۵ هکتار هم به صورت آبی است.


نویسنده

سعید شکیب منش

سعید شکیب منش


1.دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
2.پیام هایی که حاوی تهمت یا بی احترامی به اشخاص باشد منتشر نخواهد شد
3.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد